Activitati si proiecte

iulie 5th, 2022
Comentariile sunt închise pentru Trofeul Primăriei Sector 2 la handbal

Trofeul Primăriei Sector 2 la handbal

Tradiţionalul concurs „Trofeul Primăriei Sectorului 2 la handbal” este dedicat elevilor, fete şi băieţi, din liceele şi colegiile sectorului 2. Toate meciurile campionatului se dispută după regulamentul Federaţiei Române de Handbal, în condiţii excelente, în renumita sală de sport „Marian Cozma” a Şcolii Gimnaziale „Grigorie Ghica Voievod” din Sectorul 2 .

Meciurile de handbal sunt dedicate elevilor din clasele IX – XII, legitimaţi sau nelegitimaţi la un club sportiv iar premiile sunt menite să încurajeze tinerii pentru a practica handbalul, acest sport care a dus mulți ani la rând România pe cele mai înalte trepte ale podiumului, dar mai ales să își mențină sănătatea prin mişcare.

In cadrul acestei competitii, echipa de handbal a Liceului Tehnologic Electronica Industriala, a ocupat locul IV la fete, iar eleva Chirica Lorena(clasa a XII-a B) a obtinut diploma pentru cea mai buna jucatoare din competitie.



Comentariile sunt închise pentru Trofeul Primăriei Sector 2 la handbal


0 Comments


Comentarii inchise.