aprilie 19th, 2024
Comentariile sunt închise pentru Proiectul Technopoly

Proiectul Technopoly

Proiectul Technopoly, realizat prin fondul „Predau Viitor” al asociatiei Techsoup si finantat de Societe Generale European Business Services, in parteneriat cu C.N. „Gh. Sincai” Cluj, a fost finalizat cu succes. Versiunea din Bucuresti a jocului educational a fost realizata de elevi ai liceului nostru impreuna cu cativa voluntari, sub coordonarea prof. Andreescu Cristina. Versiunea fizica a jocului a fost prezentata profesorilor, elevilor de la Scoala Postliceala Analist-Programator si elevilor de la anul III scoala profesionala tehnica.

Proiectul a starnit interesul auditoriului si elevii isi doresc sa-l utilizeze la clasa anul viitor si sa-l extinda pentru alte materii. De asemeni, ne propunem sa-i imbunatatim functionalitatea adaugand pioni actionati de un sistem robotic (realizat de elevii liceului sub coordonarea prof. Costin Maruta).

Comentariile sunt închise pentru Proiectul Technopoly