aprilie 25th, 2024
Comentariile sunt închise pentru F.E. T.T. S.R.L.

F.E. T.T. S.R.L.

F.E. T.T. S.R.L. este firma de exercițiu a liceului nostru și are ca obiect de activitate- repararea calculatoarelor şi a echipamentelor periferice.
În anul 2015, firma a fost înfiinţată de elevii clasei a XII-a B. Aceştia s-au gândit să facă un service de calculatoare pentru ca pregătirea lor în domeniu le putea fi de un real folos. Numele firmei nu a fost ales la întâmplare. S-a dorit a fi unul scurt, cu impact, care să te ducă cu gândul la I.T. Aşa a iesit T.T!
La sfârşitul anului şcolar 2015-2016, membrii firmei au hotărât noua echipa care va administra afacerea.
In cei doi ani de activitate firma a câștigat mai multe premii, dovedind încă o dată implicarea elevilor liceului nostru în astfel de proiecte:
Premiul I pentru cel mai bun stand, la Târgul Regional al firmelor de exercițiu 4-6 decembrie 2015
Premiul II la concursul ”Și eu pot fi antreprenor de succes!” organizat de Universitatea Titu Maiorescu 21 aprilie 2016
Mențiune la Târgul Firmelor de exercițiu organizat de Școala Superioară Comercială N. Kretzulescu 9 decembrie 2016
Premiul II la concursul ”Vreau să fiu antreprenor!” organizat de Universitatea Ecologică București 6 aprilie 2017

profesor Ioana Grigore

Comentariile sunt închise pentru F.E. T.T. S.R.L.