Activitati si proiecte

februarie 21st, 2020

Program 2014

Activități “Să știi mai multe, să fii mai bun” – 7 – 11 aprilie 2014

LUNI

1. Un periplu printre comediile literaturii române, franceze și engleze: 8 – 13
Prof. coordonator: Ftomenco Madalina/ Antoniu Elena/ Badea Camelia/ Hălăngău Orania/ Dinu Anca/ Constantin Dana
2. Atelier teatral: 9 – 12
Prof. coordonator: Popescu Corina/ Pălimariu Liliana
3. Activități sportive – campionate de tenis, fotbal, volei: 8 – 12
Prof. coordonator: Brodeală Claudia/ Dick Doina
4. Vizită la Muzeul Satului (11 A, 12 C și grup 5 elevi 11 C): 9 – 12
Prof. coordonator: Gheorghițoiu Virgil/ Păunescu Cristina/ Necula Alexandru/ Bâtu Ion/ Staicu Dan
5. Vizită la Muzeul Tehnic: 9 – 14
Prof. coordonator: Țoba Daniela/ Niță Sanda/ Neacșu Mariana
6. Atelier de felicitări pascale: 9 – 12
Prof. coordonator: Seceleanu Monica

MARȚI

1. Un periplu printre comediile literaturii române, franceze și engleze: 8 – 13
Prof. coordonator: Ftomenco Madalina/ Antoniu Elena/ Badea Camelia/ Hălăngău Orania/ Dinu Anca/ Constantin Dana
2. Atelier teatral: 9 – 12
Prof. coordonator: Popescu Corina/ Băcanu Doina
3. Amintiri din epoca copilăriei: 10 – 12
Prof. coordonator: Voicu Cătălin
4. Fața văzută și nevăzută a firmelor multinaționale: 12 – 14
Prof. coordonator: Voicu Cătălin/ Dick Doina
5. Activități sportive – campionate de tenis, fotbal, volei: 8 – 12
Prof. coordonator: Brodeală Claudia
6. „Bucureștiul primăvara” – acțiune de curățenie în parcuri (12 C și grup 5 elevi 11 C): 9 – 12
Prof. coordonator: Gheorghițoiu Virgil/ Staicu Dan
7. Patrimoniul arhitectural al Bucureștiului – Centrul Vechi: 8 – 11
Prof. coordonator: Pop Mihaiela
8. Vizită la bisericile din centrul orașului București: 8 – 14
Prof. coordonator: Stan Dragoș
9. Vizită la Grădina Zoologică: 9 – 12
Prof. coordonator: Păunescu Cristina/ Necula Alexandru/ Seceleanu Monica

MIERCURI

1. Un periplu printre comediile literaturii române, franceze și engleze: 8 – 13
Prof. coordonator: Ftomenco Madalina/ Antoniu Elena/ Badea Camelia/ Hălăngău Orania/ Dinu Anca
2. Spectacol Trupa de Teatru Arca: NIȘTE GAIȚE: 10 – 12
Prof. coordonator: Popescu Corina
3. Calea Victoriei – o arteră de legendă: 10 – 14
Prof. coordonator: Voicu Cătălin
4. Activități sportive – campionate de tenis, fotbal, volei: 8 – 12
Prof. coordonator: Brodeală Claudia
5. „Bucureștiul primăvara” – acțiune de curățenie în parcuri (12 C, 11 C): 9 – 12
Prof. coordonator: Gheorghițoiu Virgil/ Staicu Dan
6. Mari descoperiri ale sec. XX – proiecție filme, referate, prezentări: 9 – 13
Prof. coordonator: Țoba Daniela/ Niță Sanda
7. Vizită Centrul Vechi: 9 – 12
Prof. coordonator: Păunescu Cristina/ Bâtu Ion
8. Vizită la Grădina Botanică: 10 – 13
Prof. coordonator: Stan Dragoș
9. Atelier de creativitate: 9 – 12
Prof. coordonator: Seceleanu Monica
10. Lumea Non-E – competiții de eseuri: 10 – 12
Prof. coordonator: Neacșu Mariana
11. Cangurul la matematică: 9 – 12
Prof. coordonator: Necula Alexandru

JOI

1. Un periplu printre comediile literaturii române, franceze și engleze: 8 – 13
Prof. coordonator: Ftomenco Madalina/ Antoniu Elena/ Badea Camelia/ Hălăngău Orania/ Dinu Anca
2. Atelier teatral: 9 – 12
Prof. coordonator: Popescu Corina/ Băcanu Doina
3. Traseul cultural Ion D. Berindey: 10 – 14
Prof. coordonator: Voicu Cătălin
4. Activități sportive – campionate de tenis, fotbal, volei: 8 – 12
Prof. coordonator: Brodeală Claudia/ Neacșu Mariana
5. Vizită Grădina Botanică (11 C, 12 C): 9 – 12
Prof. coordonator: Gheorghițoiu Virgil/ Staicu Dan/ Cârstea Cătălin
6. Vizită la Muzeul Țăranului Român: 9 – 14
Prof. coordonator: Țoba Daniela/ Niță Sanda
7. Dezbateri religioase: 8 – 13
Prof. coordonator: Stan Dragoș
8. Vizită Mânăstirile Antim si Radu Vodă: 9 – 12
Prof. coordonator: Păunescu Cristina
9. Patrimoniul arhitectural al Bucureștiului – Calea Victoriei: 9 – 14
Prof. Coordonator: Pop Mihaiela
10. Atelier creativitate: 9 – 12
Prof. coordonator: Seceleanu Monica
11. Atelier antreprenorial social: 10 – 15
Prof. coordonator: Ilie Cristina
12. Vizită Centrul Vechi: 9 – 12
Prof. coordonator: Necula Alexandru

VINERI

1. Spectacol Trupa de Teatru Arca: NIȘTE GAIȚE: 10 – 12
Prof. coordonator: Popescu Corina/ Păunescu Cristina/ Țoba Daniela/ Niță Sanda/ Pălimariu Liliana
2. Vizită Grădina Botanică: 10 – 14
Prof. coordonator: Sterian Doina/ Dinu Anca/ Petrancu Adelaida
3. Diseminarea acțiunii „Bucureștiul primăvara” – prezentări Power Point (11 C, 12 C): 9 – 12
Prof. coordonator: Gheorghițoiu Virgil
4. „Pompieri pentru o zi” – vizită la Detașamentul de pompieri „Obor” 9 – 12
Prof. coordonator: Bâtu Ion/ Staicu Dan/ Antoniu Elena
5. Patrimoniul arhitectural al Bucureștiului – Șoseaua Kiseleff: 12 – 15
Prof. coordonator: Pop Mihaiela
6. Atelier modele in afaceri: 10 – 14
Prof. coordonator: Ilie Cristina/ Băcanu Doina
7. Calea Victoriei – o arteră de legendă: 10 – 14
Prof. coordonator: Necula Alexandru

Pentru nelămuriri, probleme, interval orar, prof. participanți etc. discutați cu prof. coordonator al activității/ activităților sau cu prof. Dinu Anca.





0 Comments


Comenteaza primul!


Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *