Despre noi

octombrie 4th, 2023
Comentariile sunt închise pentru Toamna Horticolă Bucureșteană – Ziua Recoltei

Toamna Horticolă Bucureșteană – Ziua Recoltei

Elevii LICEULUI TEHNOLOGIC NIKOLA TESLA însoțiți de cadrele didactice si directorul scolii au participat vineri 7 octombrie la activitatile evenimentului Toamna Horticolă Bucureșteană – Ziua Recoltei, organizat de Universitatea de Științe Agricole și Medicină Veterinară din București

>Program Toamna Horticolă București<<

În cadrul turului dirijat al campusului, elevilor le-a fost prezentata livada experimentala în care Facultatea de Horticultura a aclimatizat mai multe soiuri de kiwi, curmal japonez si banana nordului.
Apoi au fost invitati sa particpe la degustare de fructe exotice și înghețată naturală.
Invitații au putut admira rozariul, în care înfloresc pana toamna târziu mai multe soiuri de trandafiri îngrijiîi de studentii facultătii de horticultură, sub indrumarea cadrelor didactice ăi a conducerii facultății.Comentariile sunt închise pentru Toamna Horticolă Bucureșteană – Ziua Recoltei


0 Comments


Comentarii inchise.