Activitati si proiecte

aprilie 18th, 2021
Comentariile sunt închise pentru Tinerii handbalişti din sectorul 2 s-au întrecut în amintirea neuitatului „Păsărilă”

Tinerii handbalişti din sectorul 2 s-au întrecut în amintirea neuitatului „Păsărilă”

Peste 170 de liceenii din sectorul 2 s-au întrecut în campionatul de handbal organizat de Primăria Sectorului 2 în memoria neuitatului sportiv Marian Cozma, finalele acestei întreceri având loc vineri, 15 martie, la sala de sport ce poartă numele acestuia de la Şcoala gimnazială „Grigore Ghica Voievod”.Fetele şi băieţii de la şase licee ale sectorului 2 au concurat timp de o săptămână în campionatul de handbal, iar vineri, 15 martie, au avut loc finalele şi premierea celor mai buni sportivi, în prezenţa primarului Neculai Onţanu şi a lui Petru Cozma, tatăl regretatului handbalist.

La fete, clasamentul a fost următorul:
-Locul I – Colegiul Naţional „Victor Babeş”,
-Locul II – Colegiul Tehnic „Traian”,
-Locul III – Liceul Teoretic „Mihail Sadoveanu”,
-Locul IV – Liceul Tehnologic Electronică Industrială.

La băieţi, clasamentul a fost următorul:
-Locul I – Colegiul Naţional „Victor Babeş”,
-Locul II – Colegiul Tehnic „Traian”,
-Locul III – Liceul Tehnologic Electronică Industrială,
-Locul IV – Liceul Teoretic C.A. Rosetti.Comentariile sunt închise pentru Tinerii handbalişti din sectorul 2 s-au întrecut în amintirea neuitatului „Păsărilă”


0 Comments


Comentarii inchise.